Vaikystės prisiminimų perrašymo dirbtuvės
🪄

Gyvename neramiais laikais: daug nesaugumo, baimių ir nerimo. Šiuos jausmus dar labiau gali sustiprinti mūsų seni, vaikystėje susiformavę prisiminimai. Tokie, kurių kartais mielai norėtume... neturėti. Jie kaip „šaltukai“ vis įsipina į mūsų gyvenimą, neleisdami pilnai pasinerti į dabarties šilumą, džiaugsmą.
Kartais tie prisiminimai gali būti sunkūs…
Bet juos galima perrašyti ✍️
Ir kiekvienas šaltukas gali pavirsti šiltuku☀️ Ir tapti stebuklinga dovana, kurią galite įteikti patys sau arba savo artimam žmogui🎁🪄
Vaikystės prisiminimų perrašymas gali jums padėti atrasti daugiau šilumos ir lengvumo savo viduje. Nepaisant išorinio pasaulio iššūkių. Nors iš pradžių daugumai sunku tuo patikėti... Juk visi žinome, kad praeities pakeisti neįmanoma, ar ne?
Iš tiesų, negalime pakeisti to, kas iš tikrųjų įvyko, ir negalime ištrinti savo prisiminimų apie tai. Prisiminimų perrašymo procesas nėra skirtas ištrinti jūsų prisiminimus – jie ir toliau liks jūsų istorijos dalimi. Įvykis įvyko, jį prisiminsite ir toliau.
Bet galime pakeisti įvykio reikšmę. Prisiminimų perrašymas – viena pagrindinių schemų terapijos intervencijų – leidžia atkurti santykį su praeitimi pakeičiant emocinį prisiminimo krūvį, nors pats įvykis lieka nepakitęs. Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį pasiimame iš reikšmingų gyvenimo įvykių, yra tai, ką, mūsų manymu, mums reiškia tas įvykis. Jei mes nebuvome apsaugoti arba mūsų jausmai buvo kritikuojami, nepriimami, pažeidžiamo vaiko dalis supranta, kad tai reiškia tokius dalykus kaip:
„Tu esi vienas – niekas tavęs neapsaugos ir nepadės“,
„Tu nenusipelnei pagalbos“,
„Tavo jausmai yra neteisingi, blogi“ ir t. t. ir pan.
O tai gali reikšti viena – „Tu esi blogas“.
Būdami vaiku nesugebame suprasti, kad tikroji problema yra ne tai, kad mes kažkaip klystame, o problema yra, kad nėra, kas mus apgintų, palaikytų. Turėjome įprastų vaiko poreikių, bet niekas jų netenkino. Formuojame pagrindinius įsitikinimus apie save, kitus ir gyvenimą, daugiausia remdamiesi tuo, kaip mūsų poreikiai vaikystėje ir paauglystėje buvo patenkinti (arba ne), ir tada neabejojame – tai ir yra mūsų tikrasis gyvenimas.
Netiesioginį arba jausminį patirties lygį reikia pasiekti ir paveikti, kad žmogus jaustųsi vertas ir mylimas. Tai yra dalis, su kuria dirbame perrašydami prisiminimus vaizduotėje – su vaikystėje gautomis žinutėmis, kad esate (ir taip jaučiatės) neverti, neteisingi, nesėkmingi, nepakankami...
Kaip mes visi galime iš naujo išgyventi skausmą ir baimę, kai pasikartoja neigiami vaikystės prisiminimai, taip pat galime patirti paguodą, apsaugą ir rūpestį, prisimindami mus šildančius, raminančius perrašyto prisiminimo potyrius. Tam tikra prasme smegenys neskiria tikro ir įsivaizduojamo patyrimo. Vaizduotė turi labai stiprų poveikį visam mūsų organizmui, visai mūsų psichikai. Mūsų protas reaguoja į įsivaizduojamus įvykius taip, tarsi jie vyktų realybėje. Protas veikia kaip skaidrių projektorius, kuris į mūsų suvokimo ekraną įdeda po vieną vaizdą. Perrašydami prisiminimus, keičiate projektoriuje įdėtą skaidrę, skirtą konkrečiai situacijai.
Šiose dirbtuvėse per terapines praktikas ieškosime būdų, kaip susidūrus su bauginančiu dirgikliu sumažinti skausmingų emocijų intensyvumą, kad prisiminimai nebeveiktų taip stipriai. Perrašysime nemalonų įvykį suteikdami jam šiltesnį, rūpestingesnį foną, kad su juo būtų susietas geresnis jausmas, kad šį įvykį galėtumėte prisiminti jau su kita, lengvesne emocija. Suteiksime sau galimybę patirti daugiau kontrolės, švelnumo ir ramybės.
Prisiminimų perrašymą galite įsivaizduoti kaip paveikslą. Tas paveikslas – jūsų gyvenimas. Paveikslas jau nutapytas – kai kurios vietos nutapytos šviesiais dažais, kai kurios – pilkais, o kai kurios – ir visai tamsiais, gal net juodais... Ir dabar jums suteikta galimybė perdažyti tam tikras paveikslo dalis. Taip, kaip jums norisi. 🪄
Prisiminimų perrašymo dirbtuves ves Neringa Auglė , psichologė, kognityvinės elgesio ir schemų terapijos krypties psichoterapeutė, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos narė, teikia individualias psichologines konsultacijas suaugusiems. Nuo 2022 m. veda vaikystės prisiminimų perrašymo, paremto schemų terapija, dirbtuves, o jose naudojamus psichoterapinius metodus sėkmingai taiko ir savo gyvenime.
📖 KVIEČIAME DALYVAUTI, JEI:
🎨 KAS JŪSŲ LAUKIA:
✍️ TEMOS (pasirinktinai)*:
* Individualios konsultacijos metu, atsižvelgiant į jūsų emocinį pasirengimą ir poreikius, pasirenkama viena iš šių temų!
📖 KOKIO EFEKTO GALITE TIKĖTIS:
📅 KAIP, KUR, KADA?
📖 KIEK TAI KAINUOJA?
Įmokos negrąžinamos.
📬 KAIP UŽSIREGISTRUOTI?
- Registruotis galima iki: 2025 m. sausio 20 d. Vietų skaičius ribotas, todėl nedelskite ir registruokitės dabar!
- Registruotis galite užpildę užklausos formą apačioje arba atsiuntę savo užklausą el. paštu terapija.online@gmail.com.
- Užsiregistravus su Jumis susisieksime dėl individualios įvadinės konsultacijos laiko.
- Jei turite klausimų, rašykite el. paštu terapija.online@gmail.com arba info@psychoterra.lt.